Každá spoločnosť vie, že sviatok Sv. Valentína je veľmi dobrou príležitosťou na zvýšenie celoročných tržieb. Každý chce svojmu blízkemu poslať darček, ktorý ho poteší a ukáže mu, že práve na neho niekto myslí. Spoločnosť Sugar Lab pri tejto príležitosti vytvorila špeciálnu valentínsku edíciu 3D tlačenej čokolády. 

Sugar Lab je prvá digitálna pekáreň na svete so sídlom vo východnom Los Angeles. Podarilo sa im vytvoriť špeciálnu kulinársku tlačiareň, ktorá používa práškový cukor a vodu, nie iba extrudovanie potravinových pást. Tento proces im umožňuje vytvárať nádherné tvary, ktoré sa vzpierajú gravitácii a ukazovať tak neuveriteľné možno aplikácie 3D tlače v potravinárskom priemysle a dizajne potravín. 

Práve to je cieľom Sugar Lab, usilovať sa o kuchárske inovácie v spolupráci s kvalifikovaným tímom digitálneho dizajnu pomocou kuchárskych inovácií technológiou 3D tlače. 3D tlačená valentínska čokoláda nie je ich prvým dielom. Dávnejšie vytvorili zbierku vianočných cukroviniek o ktorej natočili video spojené s históriou spoločnosti.

Spoločnosť pri príprave valentínskych cukroviniek spolupracovala so šéfkuchárkou Melissou Walnock z Amerického kulinárskeho inštitútu. Spoločne tak vytvorili recepty na čokoládové ganache, ktoré umiestnili do jedinečných 3D tlačených škrupín. Vytvorili napríklad čokoládové hľuzovky pokryté jahodami, bonbóny Throwback z 80 a 90 rokov a čokoládové miešačky Broken Heart Puzzle. Spoločnosť tiež vyvinula romantické zásnubné diamanty, ktoré zdobia fľaše šampanského. 

Čokoláda nie je jedinou komoditou, ktorú Sugar Lab ponúka, vo svojej ponuke majú aj množstvo iných cukroviniek. Napríklad gumených medvedíkov, Sugar Lab Hearts a ruže so srdcom a mnoho iných vyšperkovaných sladkostí. Ak vám podľa názvu vychádza, že ich sladkosti musia byť plné cukru, mýlite sa. Spoločnosť má vo svojom portfóliu aj sladkosti bez cukru. Tieto nádherné navrhnuté zmesi sú vyrobené z horkých rastlinných extraktov, ktoré sa používajú v koktailoch. Tieto extrakty sú prvé svojho druhu a zvýrazňujú mimoriadny potenciál 3D dizajnu a 3D tlače v koktailovom a nápojovom prostredí. 

Všetky ich produkty sú vegánske a ich cena sa pohybuje od 19,99 až do 35,99 USD. Ak vás zaujíma celé ich portfólio, ich stránka vám určite rozšíri obzory: https://sugarlab3d.com/

Zdroj: Sugar Lab