Inovácia 3D tlače je celkom nová, ale to z nej nerobí veľmi zahraničný obchodný nástroj. V skutočnosti ho začínajúce podniky môžu používať v počiatočných fázach svojho podnikania, pretože vedia, ako čo najlepšie využiť jeho plnú funkčnosť. Teraz si položme otázku: “Čo to môže skutočne priniesť podnikaniu?”  Aké sú výhody 3D tlače pre malé podniky? Aby sme na to odpovedali, tu je niekoľko jasných príkladov.  

1. Prispôsobené produkty

Niet pochýb o tom, že kupujúci riadia váš trh. Preto by bolo najlepšie dbať na to, aby ste mohli naplniť všetky ich potreby a túžby. Ak to chcete urobiť, možno budete musieť vytvoriť prispôsobený tovar.  Ale samozrejme, ak máte čas na vytvorenie každej jednej položky, ktorú máte, môžete to tiež odovzdať, pretože to je dosť časovo náročné. Okrem toho, urobiť chybu len napraviť to bude vyžadovať veľa úsilia a peňazí.  Použitie 3D tlače šetrí čas, úsilie a peniaze.

Na rozdiel od toho použitie 3D tlače šetrí čas, úsilie a peniaze, ktoré možno budete musieť použiť. Stačí preskúmať požadovanú položku, vybrať pózu a materiál a potom tlačiareň urobí zvyšok. Vytlačí váš požadovaný produkt.  Predstavte si napríklad výrobu hračiek a netušíte, ako vytvoriť akčné figúrky. Možno budete chcieť skontrolovať, ako vám s tým môžu pomôcť 3D tlačiarne.

2. Nízkonákladové výrobky

Nízkonákladové výrobky, ktoré sú schopné uspokojiť požiadavky vašich zákazníkov, budú musieť prísť s vytvorením dobrého množstva produktov na predaj. Ak kompromitujete túto sumu s časom, úsilím a peniazmi, ktoré potrebujete, potom to robíte zle.  V skutočnosti možno budete chcieť vidieť, že budete môcť ušetriť svoj rozpočet na každom jednom produkte, ktorý budete produkovať v dlhodobom horizonte.  To, čo vám s tým môže skutočne pomôcť, je 3D tlač, pretože je lacnejšia. Bude to vyžadovať len trochu peňazí na vytlačenie položiek a môžete predávať.  

3. Zvýšená efektivita 

Okrem úspory času, úsilia a peňazí vám 3D tlač môže pomôcť aj s efektivitou.  Máte veľa vecí, ktoré musíte urobiť, aby vaše podnikanie fungovalo, najmä ak ste nový podnik. Ak máte obmedzený rozvrh s mnohými vecami, ktoré musíte dosiahnuť, možno budete chcieť vyskúšať 3D tlač, pretože vám to umožní pracovať efektívnejšie.

4. Viacnásobné použitie

Nakoniec je tu výhoda, o ktorej by si mnohé začínajúce podniky mali byť vedomé. 3D tlač môže byť použitá aj na iné účely okrem výroby výrobkov. Môže byť použitý v rôznych oblastiach, ako je zdravotná starostlivosť a vesmírny výskum. 3D tlač vám môže dokonca poskytnúť niečo nové a vzrušujúce, aby ste to vyskúšali, ak vám dôjdu nápady. 

Začínajúce podniky by mohli chcieť využiť 3D tlač vo svoj prospech, pretože stále má veľa výhod, ktoré podniky môžu chcieť zažiť. Len niekoľkými kliknutiami sa môžu rozhodnúť, čo potrebujú a čo môžu získať.  A najlepšie na tom je to, že dostanú prispôsobené produkty, ktoré ch zákazníci potrebujú. 

Zdroj: 3D quick printing