APWORKS, dcérska spoločnosť firmy Airbus využila svoje znalosti 3D tlače a výsledkom ich snaženia je prvý motocykel, ktorý bol vytlačený na 3D tlačiarni.

Spoločnosť APWorks označila tento motocykel ako pravdepodobne najľahší na svete, keďže váži iba 35 kilogramov. Ľahkosť pružného elektrického stroja zabezpečuje zložitá sieť z hliníkového vlákna. Nejedna sa však o klasický hliník, spoločnosť vytvorila prášok z hliníkovej zliatiny, ktorého pevnosť sa dá porovnať s titánom.

Z tohto materiálu vznikla ak motorka, ktorá dostala názov Light Rider. Podľa vyjadrení APWorks dokáže vyvinúť maximálnu rýchlosť 80km/h, pričom je schopná zrýchliť z 0 na 45km v priebehu troch sekúnd. Podľa uvedených rýchlosti je jasné, že najvýkonnejšie motorky sveta sa nemusia báť novej konkurencie. 

O motocykli Light Rider je vhodné uvažovať ako o ľahkom stroji určenom do mestskej premávky, kde si ho  vďaka svojmu unikátnemu vzhľadu takmer ihneď každý všimne. Ako sme už spomínali, motocykel je plne elektrický a na jedno nabitie batérie je možné prejsť 60 kilometrov. 

Motocykel Light Rider zatiaľ nie je určený na masovú výrobu, keďže v APWorks sa rozhodli vyrobiť iba 50 kusov. Prípadní záujemcovia by si mali našetriť približne 50 000€.