Čo má spoločné 3D tlač a NHL? 

Poznáte spoločnosť Carbon? Je to spoločnosť, ktorá vyvinula vlastnú technológiu Digital Light Synthesis, ktorá zvládne mriežkovanú štruktúru s použitím uhlíku. Jej riešenie aplikovali už desiatky spoločností od automobilového priemyslu až po športové oblečenie. Dokonca spolupracovali aj so spoločnosťou Adidas na vytvorení tenisiek s potlačou 3D, s Riddel na navrhovaní prilieb pre americký futbal, s Lamborghini na doplnkovej výrobe dielov pre luxusné športové vozidlá a so špecializáciou na vývoj sediel na bicykli s potlačou 3D. 

Ich najnovším projektom sa stali prilby pre NHL. Spojili sa totiž s popredným kanadským výrobcom CCM Hockey a vytvorili prvú hokejovú prilbu na svete s NEST ( Next Evolution Sense Technology). To znamená s digitálne potlačenou mriežkovanou vložkou, ktorá ponúka dokonalú priedušnosť, viac pohodlia a výrazne vyššiu ochranu pre hráčov. 

Aký je rozdiel medzi klasickou prilbou a novou NEST prilbou? Nové prilby sú namiesto štandardnej peny obložené mriežkou na báze polyuretánu. Predtým sa vrstvy peny používali na ochranu hokejistov počas kolízií. Vnútorná výstelka je umiestnená medzi hlavou každého hráča a plášťom prilby tak, aby absorbovala silu škodlivých nárazov. Čím väčšie tieto bunky sú, tým väčšej sile nárazu sú schopné odolať. Každá jeden model je navrhnutý s využitím miliónov dátových bodov, ktoré CCM zhromaždila počas dlhého obdobia tak, aby poskytla čo najlepší možný výkon a ochranu svojmu nositeľovi. Každá vzpera je teda špeciálne navrhnutá na výdaj energie lineárnym aj rotačným spôsobom, ktorý je niekoľkonásobne lepší ako predtým používaná pena. 

V pláne majú teraz sprístupniť Super Tracks X pre všetkých hráčov pôsobiacich v NHL v najbližšej sezóne 2021. Ak ste však veľkým fanúšikom hokej mohli ste si túto 3D tlačenú prilbu všimnúť už v tejto sezóne na top 3 hráčoch: Austin Matthews, John Tavares z Toronto Maple Leafs a Seth Jones z Columbus Blue Jackets. 

A na záver článku máme ešte ďalšiu skvelú novinku. Spoločnosť sa rozhodla tieto prilby sprístupniť pre všetkých. Ich príchod na trh sa predpokladá niekedy na jar 2021.