Americkú značu Neutrogena určite všetci poznáte. Už v roku 2019 oznámila, že chce vyvinúť 3D tlačenú personalizovanú masku na tvár. Táto 3D tlačená maska s názvom MskID vstupuje do beta testovania a je teraz otvorená aj pre verejnosť. Na jej testovanie sa spoločnosť rozhodla využiť sociálne siete. Ľudia sa môžu pridať do ich skupiny na Facebooku s názvom A look Behind the Bar, a tým sa zaregistrovať ako beta testeri. 

Svoju masku Neutrogena predstavila na výstave spotrebnej elektorniky v roku 2019. Ich projekt však zo dňa na deň napreduje a ukazuje aké možnosti má 3D tlač v oblasti kozmetiky. Starostlivosť o pleť sa neustále vyvíja a spoločnosť Neutrogena je medzi prvými, ktorá vzdeláva spotrebiteľov v oblasti zdravia ich pokožky, ktorou je personalizácia. Pomocou jediného skenovania analyzuje Neutrogena Skin360 viac ako 2000 atribútov tváre a pomocou týchto informácií dokáže identifikovať osobné potreby používateľa prostredníctvom Neutrogena MaskID.

Biologická tlač, ktorá sa väčšinou používa v lekárskej oblasti, zohráva svoju úlohu aj v kozmetickom priemysle. V každom prípade to je to, čo Neutrogena chce dokázať pomocou MaskID. Vytvorenie prispôsobenej masky prebieha v troch krokoch. Najprv musí používateľ odfotiť svoju tvár pomocou smartfónu. Obrázok, na ktorom musia byť zobrazené presne tvary tváre tak, aby bolo možné ľahko identifikovať jedinečné vlastnosti, ako je priestor medzi očami, tvar nosa alebo pier. Táto metóda pripomína najnovší projekt spoločností Sennheiser a Formlabs, ktoré navrhujú prispôsobené 3D tlačené slúchadlá. V ďalšom kroku systém Neutrogena Skin 360 analyzuje údaje s cieľom zistiť, aké sú potreby pokožky používateľa. Tento krok umožňuje systému Neutrogena prísť so zoznamom prospešných produktov pre používateľa. 

Maska teraz čaká na udelenie patentu. Posledným krokom, ktorý je potrebné schváliť, sú vybrané prísady Neutrogena Skin 260 na vlastnú hydrogélovú masku a zabezpečenie ich aplikácie na vopred určené oblasti. V skutočnosti už kozmetická spoločnosť odhalila, ktoré produkty boli použité pre MaskID. Existujú rôzne prísady, ako sú kyselina hyalurónová, vitamín C alebo harmanček. Neutrogena vysvetľuje, že tieto zložky sú jedny z najdôležitejších v starostlivosti o pokožku. 

Sme veľmi zvedaví, kam až Neutrogena svoj vývoj posunie a kedy sa maska dostane medzi používateľov a stane sa z nej produkt dennej spotreby.