Keď príde na vyberanie toho správneho darčeka, nie je to vždy najľahšie. Nezaškodí ale obdarovať svojho blízkeho niečím, čo ho skutočne poteší. Či už túžite vyskúšať 3D tlač alebo ste profesionál a premýšľate o nových spôsoboch využitia vašich zručností, mali by ste zvážiť 3D-tlačené darčeky. To, že 3D výtlačky sú obľúbené nie je žiadnou novinkou, a keďže pomocou 3D tlače môžete vytlačiť takmer čokoľvek, máme pre vás pár praktických tipov na darčeky, ktoré určite potešia. Veľkou výhodou práve tlačených darčekov je to, že ich môžete personalizovať a prispôsobovať presne podľa štýlu či záujmov osoby, ktorú obdarúvate. V tomto článku vám ponúkame niekoľko 3D tlačených nápadov na vianočné darčeky, ktoré stoja za zváženie. 

Figúrka Kevina McCallistera

Jedným z fantastických vianočných 3D nápadov na tlač je vytvorenie figúrky kultového malého chlapca Kevina McCallistera. Fanúšikovia prvých dvoch filmov Sám doma si ho pamätajú ako dieťa, ktoré nájde inteligentné spôsoby, ako sa brániť proti vlámaniu. Pridanie 3D Kevina McCallistera do vašej zbierky projektov inšpirovaných sviatkami je must-have!

Formičky na vianočné koláčiky

Najlepšie 3D tlačené vianočné darčeky pre manželky alebo mamy, ktoré radi pečú, sú formičky koláčov. Môžete 3D tlačiť krásne sviatočné tvary snehuliaka, santa clausa, vždyzelený strom, atď. Rodinná večera so sviatočnou sušienkou znie lahodne! Naviac, nemusíte sa obávať, naše PLA môžete na formičky určite použiť!

Postava Santa Clausa

A samozrejme, pridanie 3D tlačenej postavy Santa Clausa do zoznamu želaní je nutnosťou pre každého, kto chce cítiť nejaké magické chvíle pri maľovaní takéhoto modelu.

Figúrka Harryho Pottera

Nechajte sa inšpirovať ďalšími nádhernými návrhmi 3D tlače, do ktorých by sa priateľka mohla zamilovať. Napríklad oživte jedného z najznámejších čarodejníkov, Harryho Pottera. Mnoho ľudí miluje čítať o Rokforte a snívať o vlastníctve Hedwig. Môžete získať súbory Harry Potter STL pre 3D tlač, aby ste znovu vytvorili pôsobivú diorámu s chlapcom, ktorý žil a jeho sovou.

Kartónové postavičky

Ikonickí hrdinovia z komiksov a roztomilá postava Groot môžu byť tiež na vašom zozname vianočných darčekových nápadov pre deti v roku 2021. Takéto figúrky vyzerajú nádherne, ak sú 3D tlačené a maľované s láskou na každý malý detail. Môžu vyzdobiť detskú izbu alebo sa stať jednorázovou hračkou, aby vyvinuli živú predstavivosť dieťaťa. Takže pokračujte a stiahnite si súbory Cartoon Heroes STL pre 3D tlač a pripravte nezabudnuteľné darčeky pre mladé mysle.

Premýšľajte o tom, čo človek miluje najviac, keď 3D tlačíte darčeky na narodeniny dospelého. Je to bez námahy zapôsobiť na fanúšika filmov a videohier, ktorý miluje Star Wars, Game of Thrones, Marvel Comics a ďalšie franšízy.  Početné televízne relácie, MCU, DC Comics dávajú veľa 3D tlačených darčekových nápadov. Môžete si napríklad stiahnuť súbory STL na 3D tlač figúrky Captain America. Super-vojak Steven Rogers vyzerá skvele ako superhrdina. Jeho odvážne držanie tela a 3D tlač najmenšie detaily robia tento projekt vynikajúcim ako darček k narodeninám.

Záložka do knihy

Najlepšie 3D tlačené darčeky nemusia byť veľké gestá vo veľkých baleniach, niekedy sú malé veci najviac cenené. Záložky sú jednou z tých vecí, ktoré vždy máme, kým ich naozaj nepotrebujeme. Mnohí z nás sa obrátili k používaniu papierových zvyškov alebo – nedajbože – si zapamätajú miesto, kde prestali čítať.  3D tlačené záložky vytvárajú fantastické darčeky, ktoré môžu byť také jednoduché alebo komplikované, ako sa rozhodnete.  Záložky sú skvelé ako malé darčeky, pretože môžu byť čokoľvek, ako popkultúrne odkazy, monogramy alebo dokonca návrhy, ktoré zodpovedajú ich obľúbeným knižkám. Odkaz na STL súbor záložky Jacka nájdete tu. 

Image: Thingiverse

Mandalorian

Ak vlastníte 3D tlačiareň, môžete tiež vytlačiť darček pre otca alebo starého otca. Vaši najlepší mužskí priatelia, otec, manžel, brat si budú užívať 3D tlačené figúrky a modely počas vianočných sviatkov. Existuje toľko fiktívnych vesmírov, že každý človek môže nájsť niečo podľa svojho vkusu. Zatiaľ čo deti a dievčatá sú ohromené roztomilou postavou Grogu Baby Yoda, perfektný darčekový sprievodca pre mužov musí zahŕňať Mandaloriana, ktorý chráni dieťa. Budete milovať Din Djarin STL súbory pre 3D tlač, pretože tento model je vysoko detailný a tiež obsahuje figúrku Grogu. 

Kľúčenka

Kľúčenka je konkrétny príklad veľmi personalizovaného darčeku, ktorý by pre niekoho mohol znamenať všetko, aj keď sa na prvý pohľad zdá malý. Napríklad, ak má váš priateľ či člen rodiny jedinečné meno, možno by si nevedeli nikde inde kúpiť taký typ suveníru, ktorý možno ostatní považujú za samozrejmosť. Mohli by ste pre nich napríklad vytlačiť ich vlastnú prispôsobenú kľúčenku alebo hocijaký iný vzor, ktorý si myslíte, že by sa im páčil. Odkaz na STL súbor tejto roztomilej minion kľúčenky nájdete tu.

 

 

Image: Thingiverse

Obaly a stojany na mobil

Toto je zábavný spôsob ako oživiť niekoho písací stôl, pričom si môžete byť istý, že váš darček bude užitočný a daná osoba ho bude používať takmer stále. Na internete je veľké množstvo vzorov pre vytlačenie obalov či stojanov na mobil. Aj keď mal niekto roky starý mobil, nový obal či stojan na mobil ho určite oživí a bude vyzerať trochu ako nový. Naviac, za skvelú cenu. Množstvo rôznych obalov či stojanov na mobil nájdete na Thingiverse. 

 

Image: Thingiverse

Dekorácie 

Dekorácia domu je snáď jeden z najjednoduchších spôsobov použitia pre 3D tlačiareň. Od 3D tlačených vázičiek, hodín, lámp až po kvetináče, viete nájsť mnoho rôznych druhov jednoduchých objektov, ktoré nebudete mať problém vytlačiť ani na tej najjednoduchšej 3D tlačiarni. Takže stačí pridať trocha farby a oživte domov vášmu blízkemu! STL súbor Groota a mnoho ďalších jednoduchých, no zaujímavých dekorácií nájdete na Thingiverse.

Image: Thingiverse

Potrebujete viac inšpirácie? Pozrite si video nižšie. Nájdete tam ďalšie skvelé nápady na 3D tlačené darčeky, ktoré sú na Vianoce ako stvorené.