O rôznych platformách, na ktorých si môžete stiahnuť 3D STL súbory zadarmo sme už čo to popísali. Medzi tie najznámejšie patrí Thingiverse. Aby v tomto biznise však nebol sám, prišla na trh nová platforma – FREE3D. 

FREE3D sa preslávilo najmä vďaka svojmu prehľadnému a štruktúrovanému používateľské rozhraniu. Stránka má viac ako 420 000 3D návrhov. Modely si viete ľahko nájsť vďaka ich kategorizácii podľa jednotlivých typov. Nájdete tu bezplatne napríklad rôzne architektonické modely, autá, postavy, zvieratá, nábytok či iné figúrky. V čom je teda FREE3D iný? Členovia jeho komunity využívajú hlasovaciu funkciu, ktorá umožňuje používateľom hodnotiť dizajn pozitívne alebo negatívne. Jedným z najpriaznivejších bodov je počet jazykov, v ktorých je k dispozícii. Svoje si tam nájdete v španielčine, angličine, francúzštine či iných. 

Pri vyhľadávaní modelov musíte správne zvoliť kategóriu. Ak chcete, aby bol váš model free, musíte si zvoliť kategóriu bezplatných súborov. Druhou kategóriou sú Premium 3D Models, kde nájdete zložitejšie, prepracovanejšie ale platené modely. Medzi ďalšie možnosti patrí aj filtrovanie typov súborov podľa dátových typov, či kompatibility so špecifickým softvérom na 3D modelovanie. 

Jediným z krokov, ktorý vás delí od obrovskej databázy 3D modelov je vytvorenie účtu. Tak hurá do tlače. 

A ktoré modely zaujali najviac nás?