Charles R. Goulding a Preeti Sulibhavi sa domnievajú, že výrobcovia kosačiek by mali používať viac 3D tlačovej technológie.  Údržba trávnika a starostlivosť o trávnik je významným odvetvím v USA. Odhaduje sa, že priemysel má hodnotu približne 25 miliárd USD a stále sa rozširuje. Na dosiahnutie starostlivosti a údržby trávnika je na výber nespočetné množstvo trávnikových zariadení. Väčšina z nich je však tradične poháňaná plynom, čo predstavuje obavy týkajúce sa zdravia, životného prostredia a hluku.  S tým prichádza rýchlo rastúca nová kategória výrobkov, batériové a / alebo elektrické kosačky, dúchadlá na listy a reťazové píly. V nedávnom článku Wall Street Journal z 26. apríla 2022 bola Kalifornia zdôraznená z hľadiska svojich nových štátnych a komunálnych zákonov, ktoré poháňajú prechod od plynových trávnikových zariadení k alternatívam poháňaným batériami.

Kalifornia, najľudnatejší štát, sa chystá zakázať predaj najviac plynových trávnikových nástrojov, počnúc modelmi z roku 2024. Ostatné mestá a obce zvažujú, že urobia to isté. Niektorí už zakázali používanie plynových dvorových strojov (komerčných aj obytných) na štyri mesiace v roku (od 20. mája do 20. septembra), ako napríklad East Hampton, Long Island, New York. Krok, ktorý Kalifornia urobila, robí zmenu trvalejšou. 

Okrem zdravotných a environmentálnych výhod pracuje zariadenie napájané z batérie tichšie a vo všeobecnosti nevyžaduje kábel. Náklady však môžu byť neúnosné. Elektrické zariadenia predávané profesionálnym krajinárom predstavujú zlomok celého segmentu trhu (odhaduje sa na 6%), z ktorých väčšina leží vo vlastníctve obytných domov.  Vybavenie lodenice poháňané batériami je drahšie na nákup, ale náklady na údržbu môžu byť nižšie, pretože spotrebitelia nebudú musieť opakovane kupovať benzín alebo vymieňať filtre motora a zapaľovacie sviečky. V skutočnosti sa odhaduje, že spotrebitelia môžu prelomiť aj cenový rozdiel po približne dva a pol roku prostredníctvom minimálnych nákladov na údržbu.

Výrobcovia ako Toro Co, Briggs & Stratton LLC, Stihl Inc a teraz Stanley Black a Decker (ktorý práve získal dvoch výrobcov zariadení na starostlivosť o trávnik) sú len niektoré z mien, ktoré riešia nový dopyt na trhu po elektrických zariadeniach a batériách.  Briggs & Stratton má rozsiahle skúsenosti s komponentmi 3D tlačových zariadení, ktoré môže použiť pre elektrické trávnikové zariadenia. Akvizičná cena za zostávajúce 80% vlastníctvo spoločnosti Stanley Black & Decker v spoločnosti MTD Holdings Inc, ktorá sa zaoberá vybavením trávnika, bola 1,6 miliardy dolárov. Akvizičná cena pre Excel Industries, druhý obchod s trávnikovými zariadeniami, bola 300 miliónov dolárov vrátane štandardných úprav nákupných cien.  Stanley bude môcť využiť svoje hlboké skúsenosti s 3D tlačou komponentov aj spojovacích prvkov so svojím veľkým novým segmentom trávnikov. Okrem toho Stanley načrtne pokladnicu údajov o starostlivosti o trávnik pre svoje podnikanie s nástrojmi.

3D tlač sa môže zapojiť do tohto vyvíjajúceho sa trendu, zatiaľ čo je stále vo svojej rodiacej sa fáze. Kosačky na trávu poháňané batériami, dúchadlá na listy, reťazové píly atď., vyžadujú komponenty a časti, ktoré musia byť odolné, ale presného tvaru a montáže. 3D tlač môže pomôcť dosiahnuť tieto výsledky nákladovo efektívnym a časovo efektívnym spôsobom.  Historicky bola veľká časť zariadení na starostlivosť o trávu vyrobená v Číne a opätovné použitie do USA je pozitívnym vývojom.  Existujú lokality, ktoré ponúkajú stavebné pokyny aj pre diy 3D tlačené diely kosačky na trávu.

Daňový úver na výskum a vývoj 

Teraz trvalý daňový úver na výskum a vývoj (R&D) je k dispozícii pre spoločnosti vyvíjajúce nové alebo vylepšené produkty, procesy a / alebo softvér.   3D tlač môže pomôcť zvýšiť daňové úľavy spoločnosti na výskum a vývoj. Mzdy technických zamestnancov, ktorí vytvárajú, testujú a revidujú 3D tlačené prototypy, môžu byť zahrnuté ako percento oprávneného času stráveného na daňový úver na výskum a vývoj. Podobne, keď sa používa ako metóda na zlepšenie procesu, čas strávený integráciou hardvéru a softvéru 3D tlače sa počíta ako oprávnená aktivita. Nakoniec, pri použití na modelovanie a predprodukciu sa môžu vrátiť aj náklady na vlákna spotrebované počas procesu vývoja.

Či už sa používa na vytváranie a testovanie prototypov alebo na konečnú výrobu, 3D tlač je skvelým ukazovateľom toho, že sa uskutočňujú činnosti oprávnené na R&D Credit. Spoločnosti implementujúce túto technológiu v každom okamihu by mali zvážiť využitie daňových úľav na výskum a vývoj.  Nie je to často tak, že 3D tlač môže hrať kľúčovú úlohu v rozvíjajúcom sa, rýchlo rastúcom priemysle hneď na začiatku. Tlak na elektrické vybavenie trávnika by mal prinútiť 3D tlač premýšľať o prechode na zelenšie pastviny.

Zdroj: https://www.fabbaloo.com/news/electric-lawn-mowers-and-3d-printing