So zrýchleným rastom vývoja existuje mnoho celkom dobrých tlačiarní, ktoré sú spoľahlivé a cenovo dostupné. Získanie dobrých výsledkov z vašich 3D výtlačkov však pochádza z viac ako len technológie samotnej tlačiarne. V tomto článku si pokryjeme sedem položiek (v žiadnom konkrétnom poradí), ktoré sú užitočné pri 3D tlači, a teda nemali by žiadnemu 3D nadšencovi chýbať. 

 

1. Izopropylalkohol na čistenie podložky

  Izopropylalkohol, tiež známy ako IPA, je niečo, čo sa rýchlo odparuje a pomôže vyčistiť oleje alebo zvyškové plasty na podložke. Pokračovanie používania IPA na čistenie dokáže udržiavať, dokonca zlepšiť priľnavosť prvej vrstvy, pretože na podložku sa nedostane žiadny olej alebo iné nečistoty. Odporúča sa používať s uterákom, pretože je menej pravdepodobné, že zanechá nečistoty na podložke.

Zdroj: Anet 3D printer

2. Digitálne strmene pre tlač špecifikácií

Digitálny strmýň je určite nevyhnutnosťou pre 3D tlač, ktorá má veľmi presné požiadavky na špecifikácie. Dokáže vykonať veľmi precízne a presné merania. Môžete získať presné špecifikácie modelov, ktoré navrhujete alebo už tlačíte. Je to veľmi užitočné a lacné príslušenstvo, ktoré sa dá dlhodobo používať.

Zdroj: Anet 3D printer

3. Lepidlá pre tlačené kombinácie modelov

Silné lepidlo môže byť použité na vyplnenie medzier v konečných výrobkoch alebo na opravu rozbitých častí. A keď potrebujete kombinovať niektoré malé modely do väčšieho produktu, lepidlo bude veľmi potrebné. Len dávajte pozor, že rôzne lepidlá sú vhodné pre rôzne úlohy.

Zdroj: Anet 3D printer

4. Kliešte na orezávanie

Kliešte sú užitočné po celú dobu, pretože ich ostré špičky sa môžu dostať do malých zákutí. Môžete ich tiež použiť na orezanie filamentu pred privedením do extrúdera. Väčšinu času môže byť naozaj ťažké dať dole bezpečne podporu vašich výtlačkov. Kliešte sú i v tomto prípade naozaj užitočné na odstránenie podpory.

Zdroj: Anet 3D printer

5. Rôzne hot endy na výmenu

Tlačiareň zvyčajne disponuje štandardným alebo univerzálnym hot endom. Tryska môže byť vymenená za iné veľkosti, ktoré si môžete kúpiť online. Rôzne veľkosti trysiek vám poskytujú väčšiu flexibilitu. Ak sa chystáte vytlačiť projekt, ktorý nevyžaduje vysoké rozlíšenie alebo skutočné jemné detaily, môžete použiť väčšiu trysku. Vzhľadom na väčšiu veľkosť otvoru môžu zvyčajne vytlačiť viac vlákna v kratšom čase, aby ste ho mohli vytlačiť rýchlejšie a uspokojiť aj vaše potreby.

Zdroj: Anet 3D printer

6. Lepiaca pištoľ na odnímateľnú priľnavosť

Netreba dodávať, aká užitočná je lepiaca pištoľ, ale v 3D tlači sa používa na uloženie podivnej tlače. Ak zistíte, že tlač sa začína uvoľňovať z podložky, alebo sa už uvoľnila, môžete zohriať lepiacu pištoľ a lepiť ju okolo oblasti, ktorú potrebujete. Tlač bude dočasne prilepená na podložku a lepidlo je po dokončení tlače odnímateľné.

Zdroj: Anet 3D printer

7. OctoPrint alebo OctoPi na vylepšenie 3D tlačiarne

Jedná sa o fantastickú hardvérovo-softvérovú kombináciu založenú na Raspberry Pi. Umožňuje vzdialene monitorovať, dokonca ovládať tlačiareň. A s rôznymi doplnkami, ktoré sa neustále aktualizujú, poskytuje mnoho funkcií viac ako diaľkové ovládanie, ako je bezdrôtová tlač, časozberné, cloudové krájanie a ďalšie nespočetné nové doplnky dostupné v jeho open-source komunite. Mali sme tiež podrobný návod na to, ako aplikovať kontrolu Octoprintu na vašu 3D tlačiareň s Raspberry Pi.

 

So správnym príslušenstvom môžete rozšíriť možnosti 3D tlačiarne a môžete si byť istí, že s vašimi 3D výtlačkami budete spokojní.