Azure Printed Homes budú používať plasty určené na skládkovanie na tlač cenovo dostupných obytných štruktúr.  

Keďže 3D tlačené domy sú čoraz bežnejšie, inžinieri sa už snažia inovovať spôsob, akým sa technológia používa v stavebnom priemysle. Spoločnosť Azure Printed Homes so sídlom v Kalifornii vyvinula inovatívny a ekologický spôsob tlače domov: tvrdí, že je prvou spoločnosťou, ktorá opätovne využíva plastový odpad a používa ho ako primárny stavebný materiál.  V skutočnosti je viac ako 60 percent tlačového materiálu Azure vyrobených z recyklovaného plastového polyméru, ktorý sa často používa vo fľašiach na vodu a obaloch potravín – a ktorý je často určený na skládkovanie alebo spaľovanie.

Zákazníci môžu navrhovať a prispôsobovať svoje štruktúry vrátane farieb, povrchových úprav a ďalších detailov prostredníctvom 3D konfigurátora na webových stránkach azure. Po dokončení návrhu Azure potom vytlačí jednotku – proces, ktorý trvá menej ako 24 hodín. Komponenty sa zmontujú a dodajú zákazníkovi a potom sa inštalujú na mieste.  Stavebný sektor sa vo všeobecnosti spolieha na rovnaké stavebné techniky, ktoré sa používajú už desaťročia, čo môže často viesť k oneskoreniam, nákladom a množstvu vyhodených materiálov. Na rozdiel od toho Azure tvrdí, že jeho technológia umožňuje spoločnosti prefabrikovať budovy o 70 percent rýchlejšie – a o 20 až 30 percent lacnejšie – ako konvenčné metódy.

“Stavebný sektor je najväčším svetovým spotrebiteľom surovín, ktorý je zodpovedný za približne 20 percent celkových emisií uhlíka na svete,” povedal Gene Eidelman, spoluzakladateľ spoločnosti Azure Printed Homes. “Našou zodpovednosťou voči našim zákazníkom a budúcim generáciám je používať najudržateľnejšie postupy, aké si možno predstaviť.”

Spoločnosť nedávno oznámila otvorenie nového 3D tlačového zariadenia – továrne s rozlohou 15 000 štvorcových stôp, v ktorej sa bude nachádzať 3D tlačiareň spoločnosti Azure na mieru, ktorá bude vyrábať rad produktov spoločnosti.  Tieto výrobky zahŕňajú bytovú jednotku príslušenstva (ADU), konštrukciu, ktorá sa môže pohybovať od 450 do 1 000 metrov štvorcových. To je dosť veľké na to, aby slúžilo ako ďalšia miestnosť pre existujúci dom, penzión alebo príjmovú jednotku. Počiatočná cena je 99 900 dolárov.  Spoločnosť tiež ponúka menšie záhradné štúdio s rozlohou 120 štvorcových stôp, voľne stojacu štruktúru, ktorá môže fungovať ako domáca kancelária, posilňovňa, umelecký priestor alebo zábavná miestnosť. Základná cena tejto jednotky je 23 900 dolárov.

Zdroj: fabbaloo