Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie Las Vegas? Obrovské budovy, nablýskané autá, obrovské štadióny… Práve jeden z najväčších štadiónov sa pýši 3D tlačeným skvostom, ktorý sa len tak nevidí. 

Viete si predstaviť 28 metrov vysokú 3D tlačenú štruktúru v tvare pochodne? Na svedomí ju má spoločnosť Dimensional Innovations. Tento 3D tlačený skvost môžete vidieť v štáte Nevada na novom štadióne tímu Las Vegas Raiders, ktorý je tímom Národnej futbalovej ligy. V týchto dňoch je táto pochodeň považovaná za najvyššiu aditívne vyrobenú štruktúru na svete. 

Táto pochodeň bola vytvorená ako memoriál pre manažéra tímu. Al Davis bol trénerom amerického futbalu a hlavným majiteľom klubu už od roku 1972. Jej dizajn, tlač a montáž  údajne trvali viac ako 50 000 hodín. 

Táto pochodeň pozostáva z 225 aditívne vyrobených blokov. Tieto kusy boli tlačené na veľkoformátovom stroji LSAM, ktorý spoločnosť Dimensional Innovations získala minulý rok za 2,2 milióna dolárov od spoločnosti Thermwood. Na tlač pochodne bol použitý polykarbonátový kompozit vystužený uhlíkovými vláknami. Na výrobu všetkých blokov bolo potrebných viac ako 45 359 kg surovín, pričom každá z nich vážila približne 158 kg.