3D tlač sa rozšírila nielen do viacerých druhov priemyslu, ale aj na predvádzacie móla. 3D tlačené šaty nie sú žiadnym prekvapením, no ich premyslený dizajn nás stále dokáže prekvapiť a zaujať. 

Minulý týždeň sa v Londýne konali výročné slávnosti British Fashion Awards, ktoré oslavujú tých najlepších britských návrhárov. Okrem toho, že táto udalosť bola po prvýkrát online, dizajnéri predviedli naozaj dokonalé kúsky. Namiesto tradičných ocenení za navrhovanie a dizajn sa britská módna rada rozhodla oslavovať tých, ktorí v priemysle vytvorili pozitívnu zmenu. 

Jednou z najviac spomínaných bola katalánska speváčka Rosalía, ktorá mala na sebe odvážne originálne šaty s 3D potlačou. Tie navrhla holandská dizajnérka Iris Van Herpen, ktorá si túto technológiu obľúbila najmä preto, že jej ponúka obrovskú slobodu v dizajne, ktorá spôsobuje revolúcie v módnom priemysle. 

Práve Rosalia, bola vybraná, aby odovzdala cenu za kreativitu, kategóriu, ktorá oceňuje návrhárov a značky, ktorých kreativita mala v posledných rokoch globálny dopad, či už prostredníctvom návrhov, kampaní, spolupráce, pevnej obchodnej základne alebo definovania formy módy. 

Dizajnérka Iris navrhla 3D tlačené šaty už v roku 2019, kedy ich predviedla modelka Winnie Harlow na obálke časopisu Fashion Canada. Iris sa tak stala štandardom v módnom a dizajnérskom priemysle pre 3D tlač, ako aj vo viacerých ďalších technológiách, ktoré používa vo svojich zbierkach. V roku 2019 predstavila jednu zo svojich ďalších kolekcií vytvorených pomocou aditívnej výroby s názvom Shift Souls, ktorá čerpala inšpiráciu z vývoja ľudskej formy, jej idealizácie v čase a hybridizácie ženských foriem v mytológii.