Maďarská spoločnosť Leopoly, je známa tým, že vytvorila softvér na združovanie niekoľkých cloudových 3D modelovacích nástrojov, ktoré sú určené pre začiatočníkov aj pokročilých. Boli navrhnuté tak, aby vyhovovali potrebám trhu s 3D tlačou, ale aj priestoru virtuálnej reality a rozšírenej reality a zároveň ponúkali niekoľko funkcií. Jednou z nich je napríklad navrhovanie 3D modelov a ich veľmi jednoduchá vizualizácia v 3D prostredí. 

Hlavným nástrojom na ktorý sa dnes z portfólia Leopoly pozrieme, je LeoShape. Toto softvérové riešenie umožňuje používateľom modelovať vlastnú predstavu 3D modelu, analyzovať ho a bezpečne odoslať do 3D tlačiarne. Tento cloudový nástroj, užívatelia využívajú najmä pri vytváraní presných a zložitých sietí spolieha na modelovanie voxelov a modelovanie vrcholov. Je schopný automaticky generovať vzory na mieru a ponúka nástroje na tvarovanie, 3D textúru, rezanie a gravírovanie. Zároveň je aj vizualizačným nástrojom, ktorý umožňuje vidieť rozmery dielu, jeho štruktúru v priestore atď. Taktiež dokáže pred tlačou analyzovať 3D model a zistiť prípadné chyby. 

Leopoly za posledných 10 rokov združila milióny užívateľov po celom svete. Na začiatku boli prvé verzie oveľa viac orientované na začiatočníkov, ale nástroj sa postupne vyvíjal tak, aby vyhovoval konkrétnejším potrebám a pokročilým požiaavkám. To spoločnosť prinútilo predstaviť modulárne riešenie, ktoré je schopné ponúknuť hneď niekoľko funkcií podľa rôznych potrieb. Spoločnosť je presvedčená, že 3D a RV sú kľúčom do budúcnosti. 

Leopoly má vo svojom portfóliu aj modelovacie laboratórium, výcvikové kurzy VR, či VR/AR na preskúmanie a vizualizáciu rôznych svetov ( otestovať môžete napríklad rozvrhnutie svojho budúceho domu). 

Vyskúšali ste už túto platformu? Dajte nám vedieť v komentároch, ako sa vám pozdáva.