3D tlač nás stále neprestáva prekvapovať. Pravdou je, že keď sa spoja odborníci na 3D tlačené technológie a špičkový dizajnéry či vedci tak z toho nemôže vzniknúť nič zlé. V tomto článku si ukážeme len malý výber tých najlepších z najlepších a čo všetko sa im podarilo vytvoriť vďaka 3D tlači. 

  1. 3D tlačová revolúcia alebo evolúcia 

V predošlých článkoch sme vám ukázali, ako sa 3D tlačená móda dokáže zaradiť do bežného života. Musíme však uznať, že autori tejto prehliadky si troška uleteli. Je však zaujímavé, čo všetko sa dá vytvoriť, keď máte v hlave milióny nápadov a chcete váš odev personalizovať čo najviac. 

Video z prehliadky nájdete tu: https://www.youtube.com/watch?v=qtbLtnPwpcc&feature=emb_title

  1. Spoločnosť Photocentric a 3D tlačené batérie

Táto spoločnosť začala vyrábať 3D tlačené batérie do áut, ktoré sú omnoho ľahšie a spoľahlivejšie, ako tie vyrábané bežnými metódami. Viac povedala jedna z popredných tvári tohto procesu. 

Celý rozhovor nájdete tu: https://www.youtube.com/watch?v=XVE_OB-S5hM&feature=emb_title

  1. Austrálska armáda testuje kovovú 3D tlač

O austrálskej armáde a 3D tlači sme už písali. Na základe slov si však len ťažko predstavíte,  ako to vyzerá, keď 3D tlač prebieha priamo v teréne. Preto je jedno video viac ako milión slov: https://www.youtube.com/watch?v=KirMA-l3vwQ&feature=emb_title

  1. 3D tlač je umením 

Väčšina skvelých prác vzniká vďaka spolupráci. V tomto konkrétnom prípade sa spojil gigant Stratasys s módnou návrharkou Ganit Goldstein a vytvorili spolu prvé 3D tlačené trblietavé oblečenie. 

Ich prezentáciu si  môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=BdXBqfczzrI&feature=emb_title